Vergeten release:

Shit wat lijkt die hoes hier veel op:DORSTIG schreef:XnegativeX schreef:
Crystal age-far beyond divine horizons
Nu Eucharist nog!XnegativeX schreef:Mooi om te zien dat veel van deze "vergeten releases" gewoon bij mij in de kast staan.
Exhorder, Dornenreich, Mork gryning, Faith no more, Molested, Mushroomhead, The Amenta, Obtained enslavement, Ceadere, Soulburn, Gates of ishtar, Spineshank, Tristitia...
Op LP is die volgens mij gewoon voor een habbekrats te krijgen, maar ja LP'sJeroen schreef:
Of natuurlijk Target, geweldige technische thrash, niet echt vergeten, maar wel retezeldzaam. Belachelijke prijzen rond de 200 dollar worden er voor betaald op Ebay. Jammer is dat, dat goede muziek niet fatsoenlijk verkrijgbaar is.
Ik heb eergisteren via soulseek hun 6 track Chemical Dependency demo uit 87 binnengehaald.Jeroen schreef:Atrophy ben ik zeker niet vergeten. Ik draai vooral Violent By Nature nog regelmatig, maar Socialized Hate ramt ook heerlijk weg. Goede thrash metal, technisch uitstekend verzorgd. Altijd vermakelijk!
Die beschrijving klinkt erg goed! Maar wat een verschrikkelijk hoesje zegJesper schreef:
Visceral Evisceration - Incessant Desire for Palatable Flesh (1994)
Aan de voorkant van de cd te zien denk je Exhumed, bij de songtitels en teksten denk je aan Carcass, maar de muziek zelf heeft geenszins iets met deze bands te maken. De enige full length cd van deze Oostenrijkse band bestaat uit een mengsel van death en doom, en de zang bestaat uit cleane zang (redelijk laag) en grunts gecombineerd met hier en daar hoog gezongen vrouwelijke vocalen (denk je eens in ja, met die Carcass-achtige teksten). De muziek is zwaar, melodisch, emotioneel, afwisselend langzaam en midtempo, maar nooit echt snel.
Ik kan wel zeggen dat ik geen enkele band ken die hier op lijkt. Geen idee wat het voor mij zo gaaf maakt maar het is zeer verslavend. De cd gaat ook geen moment vervelen, de riffs blijven hangen. Luister bijvoorbeeld eens naar de openingsriff in "Chewing Female Genital Parts"!
(zie deze MySpace http://www.myspace.com/visceralevisceration )
Zeker een juweeltje wat betreft doom/death!
Iemand anders die er ook bekend mee is?
Edit: kom er net dus achter dat 'ie bij Napalm Records voor 3 (!!!) euro te bestellen is. Ja, mijn dag is goed!
Idd een geweldige plaat. Ik heb ze begin jaren 90 nog in Metropool gezien. Volgens mij heeft/had Displeased een heruitgave van deze plaat. Aangevuld met allerlei demo materiaal.Edwynn schreef:Deze wil ik ook niet ongenoemd laten:
Revenant - Prophecies Of A Dying World
Het wachten is op een fatsoenlijke heruitgave van dit fantastische techno thrash album uit 1991 van deze te gekke band.
Geweldige plaat idd, heb hem alleen op bandje (!) maar voor die 3 euro zal ik hem eens bestellen.Jesper schreef:
Visceral Evisceration - Incessant Desire for Palatable Flesh (1994)
Aan de voorkant van de cd te zien denk je Exhumed, bij de songtitels en teksten denk je aan Carcass, maar de muziek zelf heeft geenszins iets met deze bands te maken. De enige full length cd van deze Oostenrijkse band bestaat uit een mengsel van death en doom, en de zang bestaat uit cleane zang (redelijk laag) en grunts gecombineerd met hier en daar hoog gezongen vrouwelijke vocalen (denk je eens in ja, met die Carcass-achtige teksten). De muziek is zwaar, melodisch, emotioneel, afwisselend langzaam en midtempo, maar nooit echt snel.
Ik kan wel zeggen dat ik geen enkele band ken die hier op lijkt. Geen idee wat het voor mij zo gaaf maakt maar het is zeer verslavend. De cd gaat ook geen moment vervelen, de riffs blijven hangen. Luister bijvoorbeeld eens naar de openingsriff in "Chewing Female Genital Parts"!
(zie deze MySpace http://www.myspace.com/visceralevisceration )
Zeker een juweeltje wat betreft doom/death!
Iemand anders die er ook bekend mee is?
Edit: kom er net dus achter dat 'ie bij Napalm Records voor 3 (!!!) euro te bestellen is. Ja, mijn dag is goed!
Nee gekopieerd van een vriend..lang lang geledenJesper schreef:[..]
Op bandje nog wel? Origineel?
3 euro is inderdaad niks, alleen jammer dat de verzendkosten meer zijn dan de cd zelf... Meteen wat andere cd's er ook bij besteld
Wow, dit klinkt serieus best lekker. Maar ik vind het geen wonder dat dit een vergeten release is.. de cover + titels zijn nogal misleidend. Doom fans negeren dergelijke hoesjes, en grindfans komen (op de teksten na) mooi bedrogen thuis hehe.Jesper schreef:
Visceral Evisceration - Incessant Desire for Palatable Flesh (1994)
Ik ga me hier even keihard (maar dan ook echt heel hard) bij aansluiten. Gisteren gekocht op de platenbeurs (zocht em al een tijdje) en wat een geweldige cd is dit. Supervette en prachtig gestructureerde power metal (met hier en daar een vleugje thrash). Ik vind deze plaat zelfs stukken beter dan het meeste oude Duitse power metalwerk en dat is inclusief Walls of Jericho. De plaat doet me wat, qua sfeer en qua nummers. Je omschrijving klopt voor de rest precies, geen wereldzanger, maar wel eentje die precies het juiste doet. De zanger doet me nog het meeste denken aan Rogue M. van de eerste twee Shadowkeep albums (ook zo'n toffe band), zeer breekbaar in de hoge regionen, maar toch altijd net goed. Bovendien is het refrein van Locked Out echt geweldig, vooral ook omdat men er op aansluit met een werkelijk schitterend tokkelstukje met wat korte leads. Echt een topplaat!Lone Starr schreef:Iedereen kent het wel, je hebt een voor jouw gevoel geweldig album in de kast staan maar je hoort er nooit iemand over praten. De band zelf opereert in de marge en je hebt eigenlijk geen idee waar dat nou precies aan ligt want steevast zijn er bands die nog geen gitaar vast kunnen houden die wel op handen gedragen worden.
Welke parels heb jij in je collectie die je nodig eens in de spotlight wil zetten?
Ik zal maar aftrappen:
Scanner - Hypertrace (1988)
West-Duitsland
Metal
Label: Noise
Warp 7 (4:28)
Terrion (4:52)
Locked Out (6:25)
Across the Universe (3:52)
R.M.U. (5:47)
Grapes of Fear (3:57)
Retaliation Positive (4:26)
Killing Fields (4:23)
Wizard Force (4:26)
totale tijdsduur: 42:36
Een speed/powermetal album dat mijns inziens zijn gelijke niet kent. Een snelheid die de meeste speed/power/thrashbands naar de zijlijn verwijst met behoud van interessante melodielijnen, solo's die sprankelen in dienst van de nummers en het sci-fi thema spreekt me sowieso al meer aan boven de standaard slachtveldscenario's.
Ieder nummer bevat meerdere geniale riffs, solo's en zanglijnen. De tekst gaat grofweg over space exploration door de mensheid en de gevaren van ruimtereizen.
Ja, het album is cheezy. Ja, de zanger is vrij standaard. Maar wat boeit het als het geheel zo perfect is.
Een typisch album dat ik meermaals achter elkaar kan draaien zonder dat het verveelt.
Vergeet de oude speed ala Blind Guardian (Battalions Of Fear), Scanner doet dit vele malen beter.
Nog wel even een quote waardig, want ik heb deze cd vorige week aan de collectie toegevoegd. Ik vind dit ondertussen één van de sterkere progressieve metalreleases uit de jaren '90. De band heeft inderdaad een behoorlijk eigen stijl. Het ligt misschien af en toe wat tegen Psychotic Waltz en (latere) Fates Warning aan, maar de band voegt daar een wat harder en rauwer randje aan toe. Ik krijg er vooralsnog geen genoeg van. Iemand enig idee of de tweede plaat van dit gezelschap 'Primal Power Addiction' ook zo gaaf is?Edwynn schreef:
Nog een vergeten progpareltje: Heaven's Cry - Food For Thought Substitute uit 1997.
Het omschrijven van de muziek die deze Canadezen maken vind ik wat lastig. Qua sfeer gaat het nogal eens richting Psychotic Waltz, maar echt vergelijken kun je het er ook weer niet mee.
Drie gitaristen en twee leadzangers zorgen voor een bereheavy, doch uiterst origineel geluid. In de onderlagen zitten mooie keyboardpartijtjes verstopt.
Het is geen Dream Theater kloon maar een echte ongewone, innovatieve progmetal band.
Nou, zo vaak hoor je mensen hier toch ook niet meer over. Oké, vergeten is een groot woord, maar tochJeroen schreef:Die plaat is toch niet vergeten
Het leuke aan dit topic is juist om die pareltjes aan te prijzen die je doorgaans in de koopjesbakken tegenkomt op markets (vaak met slordige hoesjes en dito inlay), waarop toch prachtige muziek staat. En natuurlijk platen die geflopt zijn, maar wel erg goed zijn.
Toen die pas uitkwam vond ik het een heel goed album. Zou niet weten wat ik er nu van vind.Jepster schreef:
God Dethroned - The Grand Grimoire dus. Eén van de eerste death metal albums die ik ooit luisterde, en ik moet zeggen dat ik na al die jaren nog steeds niet uitgekeken ben op dit album. Elk nummer staat garant voor een keiharde bak agressie. Alles klopt aan dit album, van vocalen tot de gitaarriffs tot het magnifieke drumwerk. Dit noem ik pas energie. Met The Grand Grimoire heeft God Dethroned naar mijn mening echt hoge ogen gegooid als het gaat om de grootste parels uit de Nederlandse death metal historie ooit.
is dat hoesje niet een scan uit House III - The Horror Show? Damn, als ik daar nog aan denk. Die film keek ik vroeger op een brakke Betamax videoband. Toen ik 8 was, daar ging het al misEkibyougami schreef:[..]
Die beschrijving klinkt erg goed! Maar wat een verschrikkelijk hoesje zeg
Ik wist niet eens dat er ook een tweede album is verschenen. Gauw eens checken, dan.Jeroen schreef:[..]
Nog wel even een quote waardig, want ik heb deze cd vorige week aan de collectie toegevoegd. Ik vind dit ondertussen één van de sterkere progressieve metalreleases uit de jaren '90. De band heeft inderdaad een behoorlijk eigen stijl. Het ligt misschien af en toe wat tegen Psychotic Waltz en (latere) Fates Warning aan, maar de band voegt daar een wat harder en rauwer randje aan toe. Ik krijg er vooralsnog geen genoeg van. Iemand enig idee of de tweede plaat van dit gezelschap 'Primal Power Addiction' ook zo gaaf is?