Anorexia Nervosa en Ancient Rites op Metalfan.nl-festival

Op zaterdag 5 februari 2005 zal het podium van JV Unitas in Wageningen het zwaar te verduren krijgen. Dan start namelijk de tweede editie van het Metalfan.nl-festival: Wackeningen. Maar liefst zeven bands betreden die dag de bühne. Hoofdacts zijn het Belgische Ancient Rites en het Franse Anorexia Nervosa, die beide voor het eerst in jaren weer op Nederlandse bodem te zien zullen zijn.
De sfeervolle Black-metal van Ancient Rites is al een hele poos niet meer te horen geweest in Nederland, daarom vond de organisatie van het Metalfan.nl-festival het hoog tijd om dit Belgische genootschap weer eens hierheen te halen. In 2003 brachten zij hun laatste release, “And the hordes stood as one”, uit, die met groot enthousiasme werd onthaald door pers en publiek. Volgend jaar verwachten we een nieuw album van onze zuiderburen.
Anorexia Nervosa timmert ook meer dan aardig aan de weg. In 2004 brachten zij hun laatste meesterwerk, “Redemption process” op de markt. De Franse Black-metaltrots musiceerde hiermee een schot in de roos; fans en critici vielen over elkaar heen om deze cd te prijzen. Meer dan genoeg redenen om deze band voor het eerst in ruim twee jaar tijd weer eens naar ons land te halen!
Het Zweedse Lord Belial bracht afgelopen jaar met ‘The Seal of Belial” een van de beste Black-metal releases van 2004 uit. Samen met de Nederlandse Death-metallers Hatred, brengen zij tijdens hun ‘Purify the lowlands tour 2005’ ook een bezoek aan Wageningen.
Via de demoverkiezing op Metalfan.nl komen Serenade of Darkness, Putrefied en Soulreaver op het prestigieuze festival.
Het Nederlandse Serenade of Darkness bracht onlangs hun tweede langspeelplaat “Storms” uit. Het zevental bands wordt gecompleteerd met de stevige Death-metal van Soulreaver, een band waar we nog veel van zullen horen en Putrefied die met hun zojuist verschenen "Live, plugged & Crushing" plaat de juiste snaar weten te raken bij de logge & lompe Deathmetal fanaat.