Winternoise Festival 2007

Hier kan je alles kwijt over concerten en festivals.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
MMayo
Berichten: 4298
Lid geworden op: wo dec 28, 2005 12:28 am
Locatie: Groningen

Winternoise Festival 2007

Bericht door MMayo » ma okt 16, 2006 9:24 pm

Winternoise Festival 2007
13.01.2007

A Life Divided
Endstille
Moonsorrow
Primordial
Communic
Moonspell
The Duskfall
Lacrimas Profundere

Winternoise Lokatie:
Eventcenter B 51
Harzer Str.7
Osnabrück/Georgsmarienhütte
Duitsland

http://www.burningstage.net/


Tickets in voorverkoop: €22,75
Early bird Tickets: €17,50 (available 02.09.-31.10.)

Meer info op:
http://www.winternoise.de/




Ja kon het topic niet vinden, prettige searchfunctie hier ook.. anyway, Regeer heeft dit vast ook hier wel gepost. :)

Kriestof
Commander Kansloos
Berichten: 25142
Lid geworden op: ma feb 18, 2002 7:05 pm
Locatie: Europa
Contacteer:

Bericht door Kriestof » ma okt 16, 2006 9:25 pm

leuk programma, dat zeker
Cirkels sluiten. Vervellen. Genieten. That's Kriestof.

nightwing
Berichten: 22583
Lid geworden op: do mar 27, 2003 4:35 pm

Bericht door nightwing » ma okt 16, 2006 9:27 pm

Vorig jaar geweest. Erg leuk. Erg ruim ook, er is ruimte zat iig vergeleken wat er op af komt. Voor mij dit keer niet echt de moeite om te gaan. Maar alweer The Duskfall? Stonden er vorig jaar ook. En verdomme wat was dat een geniale show van hun daar!
www.last.fm/user/robenroll

Gebruikersavatar
MMayo
Berichten: 4298
Lid geworden op: wo dec 28, 2005 12:28 am
Locatie: Groningen

Bericht door MMayo » ma okt 16, 2006 9:29 pm

Communic man, weet je hoe geniaal! En Endstill, gave band hehe. Oh en Primordial, altijd geinig

nightwing
Berichten: 22583
Lid geworden op: do mar 27, 2003 4:35 pm

Bericht door nightwing » ma okt 16, 2006 9:31 pm

Communic ken ik niet. Endstille zou de band zijn waarvoor ik zou gaan. Primordial is wel gaaf, maar ik krijg maar geen hoogte van die band. En The Duskfall is echt de moeite waard. Niet dat de muziek zo bijster interesant is, maar op het podium echt wel hehe. O Moonsorrow wil ik ook wel eens zien. Hm eigenlijk best wel veel nu ik zo denk haha. Ach zien we dan wel. Dat klote gebouw is nog eens flink moeilijk te vinden ook!
www.last.fm/user/robenroll

Kriestof
Commander Kansloos
Berichten: 25142
Lid geworden op: ma feb 18, 2002 7:05 pm
Locatie: Europa
Contacteer:

Bericht door Kriestof » ma okt 16, 2006 9:35 pm

communic is gaaf

the duskfall? heb er twee cd's van, heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel erg saaie melodeath
Cirkels sluiten. Vervellen. Genieten. That's Kriestof.

nightwing
Berichten: 22583
Lid geworden op: do mar 27, 2003 4:35 pm

Bericht door nightwing » ma okt 16, 2006 9:39 pm

Kriestof schreef:communic is gaaf

the duskfall? heb er twee cd's van, heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel erg saaie melodeath
Ja heb het eens gedownload. Vond er geen kloten aan op mp3. Ik zal Communic eens opzoeken nu.
www.last.fm/user/robenroll

Gebruikersavatar
AmnesJAn
Lult over cdtjes
Berichten: 8626
Lid geworden op: di okt 28, 2003 8:19 pm
Locatie: Een heel klein dorp tussen Roermond en Venlo

Bericht door AmnesJAn » ma okt 16, 2006 10:35 pm

Endstille is natuurlijk ontzettend gaaf, maarja die komen denk ik ook wel weer wat dichterbij.
לֹא אעבוד

Gebruikersavatar
sanguis
Berichten: 4983
Lid geworden op: di okt 18, 2005 1:38 pm
Locatie: Zundert
Contacteer:

Bericht door sanguis » di okt 17, 2006 8:47 am

nightwing schreef:Vorig jaar geweest. Erg leuk. Erg ruim ook, er is ruimte zat iig vergeleken wat er op af komt. Voor mij dit keer niet echt de moeite om te gaan. Maar alweer The Duskfall? Stonden er vorig jaar ook. En verdomme wat was dat een geniale show van hun daar!
Dit is een erg mooie line-up. Is de reis een beetje te doen? Hoe lang/ver is het rijden?

nightwing
Berichten: 22583
Lid geworden op: do mar 27, 2003 4:35 pm

Bericht door nightwing » di okt 17, 2006 9:50 am

sanguis schreef:[..]


Dit is een erg mooie line-up. Is de reis een beetje te doen? Hoe lang/ver is het rijden?
Volgens mijw as het 2 of 3 uur rijden voor ons.
www.last.fm/user/robenroll

Gebruikersavatar
Regeer
Berichten: 1214
Lid geworden op: za aug 28, 2004 1:28 pm

Bericht door Regeer » vr nov 17, 2006 1:56 pm

Running Order
14:15-14:45:A Life Divided
15:05-15:50:The Duskfall
16:05-16:50:Moonsorrow
17:10-17:55:Communic
18:15-19:15:Endstille
19:35-20:35:Lacrimas Profundere
20:55-21:55:Primordial
22:30-00:00:Moonspell

Gebruikersavatar
MadTinus
Berichten: 4284
Lid geworden op: di jan 27, 2004 10:44 pm
Locatie: Utrecht

Bericht door MadTinus » vr nov 17, 2006 2:02 pm

Kriestof schreef:the duskfall? heb er twee cd's van, heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel erg saaie melodeath
Het debuut "Frailty" vind ik erg lekker weghappen, heerlijk geluid, lekkere nummers. De opvolger vond ik ook een stuk minder en de laatste ken ik niet.
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always. Robin Williams

Enthousiast over muziek, taal (Nederlands en Engels) en natuur.
Motto's: Leef en laat leven. Oordeel niet.

Last.fm
Muziekcollectie @ Discogs

Gebruikersavatar
MMayo
Berichten: 4298
Lid geworden op: wo dec 28, 2005 12:28 am
Locatie: Groningen

Bericht door MMayo » do jan 04, 2007 9:11 pm

Bijna joh, bijna.. jeeej!

Gebruikersavatar
Regeer
Berichten: 1214
Lid geworden op: za aug 28, 2004 1:28 pm

Bericht door Regeer » do jan 04, 2007 10:29 pm

The Duskfall speelt trouwens niet meer en wordt vervangen door Sudden Death:

14:15-14:45:A Life Divided
15:05-15:50:Sudden Death
16:05-16:50:Moonsorrow
17:10-17:55:Communic
18:15-19:15:Endstille
19:35-20:35:Lacrimas Profundere
20:55-21:55:Primordial
22:30-00:00:Moonspell

Gebruikersavatar
MMayo
Berichten: 4298
Lid geworden op: wo dec 28, 2005 12:28 am
Locatie: Groningen

Bericht door MMayo » ma jan 15, 2007 11:49 pm

Ik had mensen beloofd een verhaal te schrijven, dussss tadaa:

Dat gele nummerplaatje en die NL sticker maakten indruk bij het oprijden van de parkeerplaats in ons buurland. Verscheidene duitsers keken verschrikt op, NOG meer nederlanders (Regeer en Metoalkerel waren er uiteraard al). Veel bierzuipende duitsers in de kou en wij maar denken dat we de eerste band al hadden gemist, volgens speelschema. De zaal bleek nog niet eens open te zijn, een uur later dan in de planning stond mocht het verkleumde publiek (wind, regen, kou brrr) eindelijk naar binnen. Ondanks diverse verhalen dat het uitverkocht zou zijn, vertelde een blik achterom dat het never niet zou uitverkopen vandaag.

Eenmaal binnen, bleek er een band te zijn uitgevallen. Het speelschema lag dan ook weer fiks overhoop. De duitse band Path of Golconda warmde de koude hal met hun 5 leden vakkundig op. Zanger Manuel blerde de longen uit zijn lijf, in zijn vrolijke death metal deuntjes en the_Witch vond hem wel een beetje op Peter Steele lijken. :P

Hierna was het tijd voor Sudden Death, ook uit ons buurlandje geloof ik. Welja, om het kort te houden.. een beukende death metal show en een vreselijk gestoorde ADHD bassist met een voorliefde voor huppelen en springen. Het liefst door het publiek heen rennend en springend, terwijl hij zijn besnaarde houten plank als een bezetene rondzwaaide en zijn deuntjes bleef spelen. Ja, een zeer sfeervol optreden zo vroeg in de middag.

A Life Divided kreeg de moeilijke taak de aandacht van de mensen weer terug te vragen na een ombouwtijd en het vorige geweld van Sudden Death. Elektronische beats vulden de zaal, gemixt met metal en een vreselijk zeurderige zang. De eerste new wave achtige dansjes werden gespot in het publiek. Tegelijkertijd ontdekten wij dat er keuze was uit bratwurst, curry bratwurst of rostbratwurst (en veels te zoute friet uiteraard). We besloten om (voor onze eigen veiligheid en die van onze magen) een paar meter te lopen, richting de Mac Donalds. We waren daar niet de enige met dit idee.. leuk om te zien hoeveel pret men kan hebben met een roze Mac helium ballon.

Wat zal er straks spelen, Communic of Moonsorrow. Aan de toetsen te zien zou dit Moonsorrow zijn. Na een tijdje wachten kwamen daar dan ook de halfnaakte heren van Moonsorrow het podium op. Vrolijke deuntjes, snerpende fluitjes en een boel gehuppel. Nee dit was niks voor mij, ondanks dat ze wel een strakke show weg gaven. Gelukkig waren er kraampjes met cdtjes, stoere armbanden en kleding te bekijken. Mensen kijken kon daar ook perfect, toch behoorlijk wat gekke duitsers gezien. Onder andere een meid die haar paal vergeten was, de vierkante paal in de zaal was niet goed genoeg om omheen te draaien.

Ah tijd voor een leuke band Endstill, lekkere vieze, ranzige black metal. Ondanks dat het publiek er niet wild van was, zetten de mannen er een goede, enthousiaste show neer. Wij hadden ondertussen een relaxte zitplaats gevonden om de voeten wat rust te gunnen. Tevens vermaakten wij ons uitstekend met NEUS en veels te duur bier.

Het was wachten op Communic. Oddleif en co liepen al de gehele dag rustig door de hal te banjeren en bandjes te kijken. Eindelijk mochten ze, mijn favoriete band van de dag! Met een mooie mix van oude en nieuwe nummers, gaf Communic een prachtige set weg. Genieten geblazen bij alle nummers, Oddleif was prima bij stem en had er zin in. Communic werkte vlot de nummers door en toch leek de set erg kort. Tot mijn grote spijt was dit optreden ook zo weer voorbij, bij een volgende tour van deze band ben ik er zeker weer bij!

Na een korte ombouwtijd was daar Primordial, zij kwamen.. zagen en overwonnen. Prachtig om te zien hoe het publiek volkomen uit hun dak gingen op de bijna hypnotiserende klanken van deze band. Het was nog een hele kunst om deze band rustig te kunnen bekijken, ondanks dat het niet druk was. Voor ons stonden een paar mannen te dansen, zij hadden ongeveer de halve zaal nodig voor hun dansuitspattingen. New wave dansjes zijn weer helemaal hip in Duitsland. En wat/wie was toch die man/vrouw met het onwijs sippe gezicht en de witte schoenen met smileys?

Na lang, lang wachten was daar dan eindelijk Moonspell. Ik ken deze band alleen van het album Wolfheart en die vond ik wel okee, maar live was dit mijn Moonspell ontmaagding. Of nouja, soort van.. ik was te moe om het echt goed mee te krijgen en heb me vermaakt met zitten op een tafel en van een afstand de band bekijken, terwijl ik een of andere discussie voerde in het engels met een dronken duitser die wilde weten waarom ik als nederlander zijnde geen duits wilde praten. Ja, dat was ontzettend boeiend. Moonspell bleef maar doorspelen en nog langer en nog langer, ondertussen was de boel zo'n anderhalf uur uitgelopen (op zich netjes gezien de vertraagde start).

Totaal kapot van moeheid kropen we de auto weer in, terug naar ons eigen landje na een dag vol mooie bands en plezier.


Samenvatting voor degene die niet willen lezen:
Yep, mooi festival dat Winternoise. Afgezien dan van de prijzen, die waren hoog en de plotseling wisselende bands wat niet tot slecht werd aangegeven. Maar wij zijn tevreden.

Martine
Berichten: 6193
Lid geworden op: zo jan 11, 2004 10:02 pm
Locatie: Stavanger, Norge

Bericht door Martine » di jan 16, 2007 2:58 am

Argh het is veel te lang geleden dat ik Communic gezien heb. Tijd om eens hun tourschema erbij te gaan pakken!

Leuk verhaal Mayo.

Gebruikersavatar
Regeer
Berichten: 1214
Lid geworden op: za aug 28, 2004 1:28 pm

Bericht door Regeer » di jan 16, 2007 4:06 pm

Goed verhaal MMayo!
Alleen bij mij was het Peter Tägtgren en niet Peter Steel :lol:
Ow... en je vergat het ene meisje die de hele avond sjagarijnig keek (die met het te korte rokje waar we ook een liedje (of was ik dat alleen :twisted: ) over hadden...
Zeer geslaagd en gezellig feestje!

Gebruikersavatar
MMayo
Berichten: 4298
Lid geworden op: wo dec 28, 2005 12:28 am
Locatie: Groningen

Bericht door MMayo » di jan 16, 2007 6:01 pm

Martine schreef:Argh het is veel te lang geleden dat ik Communic gezien heb. Tijd om eens hun tourschema erbij te gaan pakken!

Leuk verhaal Mayo.
Hehehe Communic is geweldig! Boehoe wanneer kom jij nou weer eens festivalletje doen? Hehe, mooi eindje weg! Alles goed verders?
Regeer schreef:Goed verhaal MMayo!
Alleen bij mij was het Peter Tägtgren en niet Peter Steel :lol:
Ow... en je vergat het ene meisje die de hele avond sjagarijnig keek (die met het te korte rokje waar we ook een liedje (of was ik dat alleen :twisted: ) over hadden...
Zeer geslaagd en gezellig feestje!
Nee nee, Peter Steele.. :P
Volgens mij was jij dat ja :P

Mooi feestje ja, nog een keer.. nog een keer!
NEUS!

Martine
Berichten: 6193
Lid geworden op: zo jan 11, 2004 10:02 pm
Locatie: Stavanger, Norge

Bericht door Martine » di jan 16, 2007 7:19 pm

MMayo schreef: Hehehe Communic is geweldig! Boehoe wanneer kom jij nou weer eens festivalletje doen? Hehe, mooi eindje weg! Alles goed verders?

Communic is hier nu eigenlijk "om de hoek", dus even hun concertagenda bezoeken zou niet zo dom zijn!

Ik hoop deze zomer voor een festival naar Nederland te komen. Ik weet nog niet welke, er moeten eerst nog meer bands bekend worden gemaakt.
En dan moeten we maar eens wat afspreken :D

Plaats reactie