Als opener hebben we dit jaar een lokale band die de Boulevard zal onderdompelen in een mist van melancholie. Hun nederlandstalige teksten, hun doom met postrockinvloeden zullen niet ongemerkt voorbijgaan!
Opener is dit jaar AKELEI
Deze Franse band, met leden van oa Funeralium, inborn Suffering en Ad Vitam Aeternam, schitterde vorig jaar reeds op DDD, en mag nu opnieuw zijn opwachting maken op het Nederlandse podium; we hebben het hier natuurlijk over MOURNING DAWN
Deze band komt uit een land waar je geen kille, wanhopige doomklanken verwacht! Het idyllische Griekenland is deze keer niet de leverancier van ouzo, sirtaki en feta, maar van een heerlijke, opkomende death/doomband. ze stonden reeds op het podium met namen zoals Mourning Beloveth, Ataraxie, Saturnus, Mar Des Grises ea.
Hun naam? SHATTERED HOPE
Als headliner hebben we, na veel zwoegen en zweten, een topper van formaat te pakken. Ze overrompelden de doomwereld met hun eersteling 'The Call of the Wretched Sea', die hen van zero naar hero bracht. Ondanks hun grote succes, waren live optredens maar schaars. Momenteel zijn ze volop bezig met hun tweede album 'The Divinity of oceans', dat in Juli moet worden gereleased.
BredaDOOM is ontzettend trots om deze band te mogen bevestigen als headliner voor het festival: AHAB
Meer info ivm ticketverkoop, route, tijden edm, kunnen jullie (binnenkort) vinden op http://www.myspace.com/delftdoom
